O nas

Oto my - ekipa Przewodnika dla ucha!

Od ponad 2 lat przedstawiamy Wam perełki ze świata muzyki klasycznej,
pora abyście dowiedzieli się trochę o nas!

Mikołaj Kościelakredaktor, pomysłodawca bloga
Od 8 lat gram na gitarze klasycznej. Komponuję też własne utwory. Oprócz muzyki poważnej interesuję się innymi gatunkami takimi jak jazz czy muzyka filmowa. Moje życie wypełniają głównie dźwięki, ale ciekawi mnie także wszystko co związane z filmem. Wierzę, że muzyka klasyczna wciąż ma wiele do zaoferowania każdemu słuchaczowi, tylko musi się on na nią otworzyć – wtedy dostrzeże jej wartość i piękno. 
Igor Welcz – koordynator bloga

Moje życie jest związane z muzyką od samego urodzenia – duża część rodziny od strony mamy po dziś dzień jest czynnie związana z tym pięknym światem. Ja swoją przygodę zacząłem prawie 12 lat temu, gdy rozpocząłem edukację w szkole podstawowej w klasie gitary klasycznej. Od pierwszego dnia pokochałem gitarę, a ona bez wątpienia tę miłość odwzajemniła. Jestem bowiem laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów gitarowych, ponadto na swoim koncie mam występy w prestiżowych salach w Polsce i zagranicą. 
Poza muzyką do moich pasji należą: sport, podróże połączone z poznawaniem zagranicznych kultur, polityka oraz rozwój osobisty. W wolnej chwili lubię obejrzeć serial, odwiedzić dobrą restaurację, wyjść na rower lub sięgnąć po ciekawą książkę. 

Witek Okulicz-Kozaryn redaktor
Od 11 lat gram na trąbce jednak oprócz muzyki interesuje mnie i absorbuje wiele rzeczy: historia ( głównie Polski, swojej rodziny i różnych dziedzin życia), literatura (szeroka, ale największą inspiracją jest Herbert), liturgia (raczej rzymska) i mnóstwo innych rzeczy. Lubię dobrze zjeść i cenię sobie dobre towarzystwo i elegancję zarówno w ubiorze jak i (co trudniejsze) w życiu.  
Współtworzę Przewodnik dla ucha bo muzyka poważna to jedna z moich pasji i jak sądzę należy ją w dzisiejszym świecie na nowe sposoby popularyzować.
Michał Sieńko – redaktor, oprawa graficzna 
Od 11 lat gram na skrzypcach, jednak muzyka nie jest moją jedyną pasją. Rysowanie i malowanie to to co robię, kiedy nie ćwiczę na instrumencie. Sztuka otacza mnie na codzień z każdej strony i uważam, że należy ją popularyzować na różne sposoby. Z innych zainteresowań: lubię czasami pograć w koszykówkę oraz jeździć na długie wycieczki rowerowe W Przewodniku spełniam rolę grafika, który dba o część wizualną naszej strony.
Olga Polowczyk – redaktorka
Gry na skrzypcach zaczęłam uczyć się w wieku siedmiu lat. Po pewnym czasie poznałam również fortepian, a od czasów gimnazjum zgłębiam tajniki dyrygentury. Muzyka zajmuje bardzo ważne miejsce w moim życiu, ale poza nią interesują mnie także filozofia, literatura, psychologia oraz podróże. Staram się kierować prawdą, dobrem i pięknem, którego stale poszukuję w otaczającej mnie rzeczywistości. Uważam, że muzyka poważna skrywa w sobie wiele niesamowitych historii oraz mnóstwo poruszających dźwięków. Chcę, żeby ludzie przestali się jej bać, a mogli czerpać z niej radość – stąd właśnie moja obecność na Przewodniku. 
Natalia Goś – redaktorka

Muzyczne korzenie mojej rodziny sięgają trzeciego pokolenia, więc muzyka towarzyszy mi od dzieciństwa. W swojej dwunastoletniej karierze muzycznej miałam styczność z fortepianem, fletem oraz obojem, który to skradł moje serce najbardziej. Jestem laureatką wielu prestiżowych konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Poza solowym występowaniem uwielbiam również grę w zespole, gdzie mogę wsłuchiwać się w powstające między różnymi instrumentami współbrzmienia. Poza muzyką moim hobby jest jazda konna. Jestem pracowitą i aktywną osobą. Nie wyobrażam sobie mojego życia bez muzyki. Kocham ją za to że mogę się podzielić moimi emocjami z widownia poprzez dźwięki. Do najpiękniejszych momentów mojego życia należą chwile, gdy widzę, że widownia zrozumiała mój muzyczny przekaz. 

Helena Michalska – redaktorka

W wieku siedmiu lat rozpoczęłam naukę gry na fortepianie. W późniejszych latach uczyłam się również gry na klawesynie oraz kameralistyki. Muzyka jest dla mnie czymś w rodzaju mowy, jednak bardziej pojemnej, uniwersalnej i miedzykulturowej. Nie potrzebuje słów, a dociera do najgłębszych zakamarków duszy, opowiada ponadczasowe historie, obrazuje przestrzenie, wyzwala emocje, przynosi ukojenie. Pozwala przełamywać bariery i komunikować się na zupełnie innym poziomie. Poza muzyką mam także inne pasje. Interesują mnie podróże, pochłaniam książki i uwielbiam spacery po lesie.

Michał Szymańskiredaktor
Gram na flecie poprzecznym od 2011 roku. Poza działalnością muzyczną interesuję się transportem publicznym – prowadzę nawet profil na Instagramie o tematyce tramwajów (@flutist_tram_spotter).
Kocham minimalizm zarówno w muzyce jak i w życiu, posiadam również kilka supermocy – umiem śpiewać alikwotowo, jestem synestetykiem oraz potrafię naśladować głos lektora poznańskiej komunikacji miejskiej. Muzykę pokochałem, ponieważ jest to jedyny język, w którym jestem w stanie dokładnie wyrazić swoje uczucia.
Eryk Legońredaktor

Jestem nastoletnim akordeonistą z Poznania. Do szkoły muzycznej uczęszczam od 2011 roku i nie pamiętam życia bez niej. Jestem osobą, która cały czas szuka czegoś nowego i nie lubi stać w jednym miejscu. Nie inaczej jest z muzyką. W zależności od dnia lubię innego kompozytora, utwór czy gatunek. Wyjątkiem od tej reguły jest twórczość Johanna Sebastiana Bacha oraz japoński jazz ;). Pomimo faktu, że interesuje się muzyką od bardzo dawna, cały czas odkrywam nowe fakty na jej temat. Pomaga mi w tym gra na akordeonie, dzięki której poznałem wybitnych profesorów z całej Polski. Gdy potrzebuję przerwy od muzycznego świata, często sięgam po dobry film, książkę czy grę. Uważam, że nie zrozumie się żadnej dziedziny sztuki bez znajomości pozostałych, dlatego tak ważne jest dla mnie sięganie po inne teksty kultury. Cieszę się, że mogę dzielić się tutaj swoją muzyczną pasją i mam nadzieję, że będę mógł to robić jak najdłużej!