Włochy

Niezapomniany Morricone

Wczoraj cały świat obiegła smutna wiadomość o śmierci włoskiego geniusza muzyki filmowej. W swoim dorobku miał muzykę do ponad 500 filmów. Jedne z najbardziej kojarzonych z muzyką autorstwa Morricone to „Pewnego razu na Dzikim Zachodzie”, ”Dobry, Zły, Brzydki” czy „Misja”. Niepowtarzalny styl i zdolność pisania do obrazów sprawiły, że dzisiaj trudno nam wyobrazić sobie słynne sceny filmowe bez jego muzyki.

Oprócz wymienionych już wyżej tytułów, warto przypomnieć ścieżkę dźwiękową z filmu „Kino Paradiso”. Film w reżyserii włoskiego reżysera Giuseppe Tornatore, jest nostalgiczną opowieścią o magii kina. Jednym z najbardziej charakterystycznych cech filmu jest właśnie niezapomniana muzyka Morricone.

W „Kino Paradiso” Ennio Morricone potrafił poprzez dźwięki doskonale oddać emocje bohaterów czy nastrój danej sceny. Muzyka jest nierozerwalnie związana z magicznymi kadrami. Doskonała symbioza tych dwóch elementów sprawia, że film staje się niepowtarzalnym dziełem.

Wiele filmów trudno wyobrazić sobie bez muzyki Ennio Morricone. Bez niej po prostu by ich nie było. Właśnie dzięki niej, niektóre z nich zostają w naszej pamięci na zawsze. Dzisiaj czy jutro – będziemy pamiętać o Ennio Morricone – twórcy, który ozłocił kinematografię niezapomnianą muzyką. Jej blask będzie towarzyszył jeszcze wielu pokoleniom…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *